تصویر نجومی روز ناسا: راه شیری و شفق قطبی بر فراز قطب جنوب

امتیازدهی

توضیح: یکی از بهترین آسمان‌های یک شب طولانی در قطب بود. در بخش‌هایی از قطب جنوب، نه تنها زمستان است، بلکه خورشید می‌تواند هفته‌ها را زیر افق سپری کند بدون اینکه غروب کند.

در ایستگاه ژونگشان چین، مردم گاهی اوقات برای عکاسی از آسمان تماشایی شب، قدم به این منطقه می‌گذارند. تصویر نمایش‌داده شده در اینجا، از یکی از این سفرها در اواسط جولای 2015، درست قبل از پایان این شب قطبی گرفته شده است.

با اشاره به بالا، لنز زاویه باز، زمین را نه تنها در پایین، بلکه در بالا نیز ثبت کرده است (نوعی تصویر پانورا که هم در پایین و هم در بالای آن سطح زمین قرار دارد-مترجم).

در پیش‌زمینه، یکی از همکاران در حال گرفتن عکس است. در دوردست، یک گیرنده ماهواره‌ای کروی و چندین آسیاب بادی قابل مشاهده هستند.

ستارگان متعددی، از جمله سیریوس و کانوپوس (Sirius and Canopus)، در آسمان شب نقش بسته‌اند. دورتر در پس‌زمینه، از افقی به افق دیگر، نوار مرکزی کهکشان راه شیری ما قرار دارد. حتی در دوردست‌تر، که به صورت لکه‌های گسترده در نزدیکی بالا قابل مشاهده است، ابرهای بزرگ و کوچک ماژلانی، یا همان کهکشان‌های ماهواره‌ای سیار نزدیک کهکشان عظیم راه شیری ما قرار دارند.

منبع: ناسا

Milky Way and Aurora over Antarctica

2023 July 2

Image Credit & Copyright: LI Hang

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها