این طرح خدمت‌رسانی رایگان که از ابتکارات رئیس محترم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، آقای دکتر بابک کریمی است، از مهرماه سال ۱۴۰۱ در دستور کار خانه علم دانشگاه قرار گرفته است و تاکنون چند هزار دانش‌آموز از مزایای آن بهره‌مند شده‌اند.

هدف از این طرح، انتقال یک نسخه کوچک شده از نمایشگاه شگفتی‌های علم خانه علم، به مدارس روستایی و حاشیه‌ای استان زنجان و اجرای برنامه در این مدارس است؛ مدارسی که طبیعتاً امکان کمتری برای سفر به مرکز استان و حضور در خانه علم دانشگاه دارند ولی استعدادهای کشف‌نشده بسیاری در آن‌ها وجود دارند که شاید کمتر مجالی برای شکوفائی و بهره‌وری پیدا کنند.

خانه علم در راستای ایفای رسالت اجتماعی خود، مأمور خدمت‌رسانی به دانش‌آموزان این مدارس شده است و تلاش دارد سالانه خدمات سیار خود را در قالب طرح «سفیران علم»، به تعدادی از مدارس غیرشهری یا شهری کمتر برخوردار استان زنجان ارائه دهد.

در این طرح، اعضایی از کادر اجرائی خانه علم به مدارس هدف مراجعه می‌کنند و برای دقایقی با استفاده از امکانات، ابزارآلات، دستگاه‌ها و وسایل آموزشی-نمایشی خانه علم به اجرای برنامه علمی برای دانش‌آموزان این مدارس می‌پردازند.

اخبار طرح سفیران علم را از اینجا دنبال کنید.

نحوه ثبت درخواست برخورداری از خدمات طرح سفیران علم

مسئولین مدارس (مدیر، معاون یا دبیران مسئول) می‌توانند با تماس با خانه علم، هماهنگی‌های لازم برای بازدید سفیران علم از مدرسه خود را داشته باشند.

همچنین، از آنجایی که این طرح با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان انجام می‌پذیرد، متقاضیان می‌توانند با تماس با اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی متوسطه، نسبت به ثبت درخواست خود اقدام فرمایند.

مدارس متقاضی دریافت خدمات طرح سفیران علم لازم است که واجد این شرایط باشند: 1: از چنـدین روسـتای پیرامون خود دانش‌آموز داشته باشند. 2: دارای حـداقل 60دانش‌آموز مقاطع متوسـطه اول یا دوم باشـند. 3: در صورتی که دانش‌آموزان مدرسه، متوسطه دوم هستند حتماً رشته تحصیلی آن‌ها ریاضی یا علوم تجربی باشد. 4: فاصـله‌ مدرسه از مرکز اسـتان به نحوی باشد که امکان عزیمت به آن و برگشت از آنجا نیازمند اتراق شبانه در منطقه نباشـد.

در صورت تمایل به بازدید سفیران علم خانه علم به مدرسه شما، با شماره 09377382740 تماس حاصل فرمایید یا در ساعات اداری با دفتر خانه علم، 33155035 تماس بگیرد.

آخرین اخبار طرح سفیران علم

«از دانشگاه فرزندان خود دیدن فرمایید»