تصویر نجومی روز ناسا: یک خورشید گرفتگی کامل بر فراز وایومینگ

امتیازدهی

توضیح: آیا آسمان آنقدر صاف خواهد بود که بتوان کسوف (فردا) را دید؟ این سوال در حال حاضر در ذهن بسیاری از مردم آمریکای شمالی وجود دارد که امیدوارند بتوانند خورشید گرفتگی فردا را ببینند.

این سوال همچنین در ذهن بسیاری از افرادی بود که تلاش می‌کردند خورشید گرفتگی کاملی را که در اوت 2017 از آمریکای شمالی عبور کرد، ببینند.

در آن زمان، مسیر تاریکی مطلق (منطقه گرفت کامل) در سراسر سرزمین اصلی ایالات متحده از ساحل (غربی) به ساحل (شرقی)، از اورگان تا کارولینای جنوبی بود- اما، مانند رویداد فردا، یک خورشید گرفتگی جزئی در بیشتر مناطق آمریکای شمالی رخ داد.

متأسفانه، در سال 2017، بسیاری از مکان‌ها عمدتاً ابری بود. یکی از مکان هایی که اینطور نبود، ساحل دریاچه‌های رودخانه گرین (Green River Lakes) در وایومینگ بود.

ابرهای متناوب به اندازه کافی دور بودند که اجازه می‌دادند تصویر مرکزی حاصل از توالی ترکیبی مشخص گرفته شود؛ تصویری که نشان می‌دهد تاج خورشید از کنار ماه تاریک مرکزی، که خورشید آشنای ما را مسدود کرده است، به بیرون گسترش یافته است. تصاویر پیرامونی، فازهای جزئی خورشید گرفتگی را، هم قبل و هم بعد از گرفت کامل نشان می‌دهد.

منبع: ناسا

A Total Solar Eclipse over Wyoming

2024 April 7

Image Credit & Copyright: Ben Cooper

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها