تصویر نجومی روز ناسا: هواپیما، ابرها، ماه، لکه‌ها، خورشید

امتیازدهی

توضیح: آن چیست در مقابل خورشید قرار گرفته است؟

نزدیکترین جسم یک هواپیما است که درست در زیر مرکز خورشید قابل مشاهده است و تصویرش کاملاً تصادفی گرفته شده است. بعد از آن، ابرهای متعددی در جو زمین قرار هستند که مجموعه‌ای از نوارهای افقی تاریک را ایجاد کرده‌اند. دورتر از این‌ها ماه قرار دارد که به صورت یک گاز دایره‌ای تیره در سمت راست بالای تصویر دیده می‌شود. درست در بالای هواپیما و زیر سطح خورشید، لکه‌های خورشیدی قرار گرفته‌اند. گروه اصلی لکه‌های خورشیدی ثبت‌شده در اینجا، موسوم به AR 2192، در سال 2014 یکی از بزرگترین لکه‌های ثبت شده بود و در این مدت و تا یک هفته قبل که به دور لبه خورشید رسیده بود در حال انفجار و سوختن بود.

این نمایش شبح‌واره‌های خورشیدی متأسفانه کوتاه‌مدت بود. در عرض چند ثانیه، هواپیما به خارج از کادر پرواز کرد. در عرض چند دقیقه، ابرها رفتند. در عرض چند ساعت، خورشیدگرفتگی جزئی خورشید به پایان رسید.

خوشبختانه، هنگامی که صحبت از خورشید به میان می‌آید، حتی مواجهه‌های غیرمنتظره نیز به طرز شگفت‌آوری فراوان است. شاید یکی از این تصاویر، روز شنبه زمانی که خورشیدگرفتگی جزئی جدیدی در بسیاری از نقاط آمریکای شمالی و جنوبی قابل مشاهده است، گرفته شود.

منبع: ناسا

Plane, Clouds, Moon, Spots, Sun

2023 October 8

Image Credit & Copyright: Doyle and Shannon Slifer

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها