تصویر نجومی روز ناسا: کهکشان راه شیری بر فراز رصدخانه لاپالما

5/5 - (2 امتیاز)

توضیح: در آسمان شب چه می‌گذرد؟

برای کمک به درک این موضوع، تلسکوپ‌ها در سراسر جهان به سمت اعماق فضا نشانه خواهند رفت. تحقیقات شامل تلاش برای درک جهان اولیه، یافتن و ردیابی سیارک‌های تهدید کننده زمین، جستجوی سیاراتی که ممکن است حاوی حیات فرازمینی باشند، و نظارت بر ستارگان برای کمک به درک بهتر خورشید ما خواهد بود.

این تصویر ترکیبی که در اینجا نمایش داده شده است، شامل تصاویر پیش زمینه و پس زمینه است که در ماه آوریل از قله‌ی کوهی در جزیره لاپالما در جزایر قناری اسپانیا گرفته شده است.

در تصویر، چندین تلسکوپ از رصدخانه Roque de los Muchachos در مقابل آسمان تاریک شب نشان داده شده است. تلسکوپ‌های موجود در پیش زمینه، از چپ به راست، عبارتند از مجیک 1 (Magic 1)، گالیله (Galileo)، مجیک 2 (Magic 2)، گرن کاناریا (Gran Canarian) و ال‌اس‌تی (LST). نقاط برجسته آسمان در پس‌زمینه شامل نوار مرکزی کهکشان راه شیری، صورت‌های فلکی کماندار یا قوس (Sagittarius)، مار افسای (Ophiuchus) و عقرب (Scorpius)، سحابی‌های عقاب قرمز درخشان (Eagle) و مرداب (Lagoon Nebula)، و ستارگان آلرامی (Alrami) و آنتارس (Antares) است.

با وجود رصدخانه‌هایی مانند این، بشریت در 100 سال گذشته بیش از هر زمان دیگری در کل تاریخ بشریت در مورد آسمان شب کسب اطلاعات کرده است.

منبع: ناسا

Milky Way above La Palma Observatory

2023 July 18

Image Credit & Copyright: Marcin Rosadziński

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها