• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • برگزاری مراسم تقدیر از مدال‌آوران مسابقه تیمی ریاضی (متر)

برگزاری مراسم تقدیر از مدال‌آوران مسابقه تیمی ریاضی (متر)

4/5 - (4 امتیاز)
مراسم تقدیر از برگزیدگان متر

مراسم تقدیر از مدال‌آوران زنجانی مسابقه تیمی ریاضی (متر) سال تحصیلی 1401-1402، روز یکشنبه 29 آبان 1402 در خانه علم برگزار شد.

دو تیم دانش‌آموزی پایه هشتم شرکت‌کننده از استان زنجان در مسابقه کشوری متر، متشکل از خانم‌ها راشین رستمی، کیمیا محمدی و الینا رزاقی و نیز خانم‌ها ثنا فرزادیان، هستی کریمی و رونیا فضلی، موفق به کسب مدال برنز این مسابقات شده‌ بودند.

مراسم تقدیر از این دو تیم دانش‌آموزی که هر دو از دبیرستان دخترانه فرزانگان ۱ زنجان هستند، با حضور حدود 50 نفر از دانش‌آموزان این دبیرستان و جمعی از دبیران و مسئولین این مدرسه برگزار گردید.

در این مراسم، جوایزی نقدی و دیپلم افتخار شورای خانه‌های ریاضیات کشور به این دانش‌آموزان اهدا گردید.

دانش‌آموزان دبیرستان فرزانگان یک زنجان در شهر علوم پایه

در حاشیه مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه متر، خانه علم برای نخستین بار از مسابقه اختصاصی خود با نام «شهر علوم پایه» در حضور دانش‌آموزان مدعو دبیرستان فرزانگان 1 زنجان رونمایی کرد.

مسابقه «شهر علوم پایه» در خانه علم، الهام گرفته از تجربه‌ی موفق مسابقه شهر ریاضی است. با این تفاوت که این مسابقه علاوه بر ریاضی، امکان رقابت دانش‌آموزان و البته فراگیری عمیق‌تر مفاهیم علمی در حوزه‌های زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و علوم زمین را نیز برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. در شهر علوم پایه، دانش‌آموزان در فضایی شبیه‌سازی‌شده از زندگی واقعی، در شهری فعالیت خواهند نمود که تنها راه و شغلی که منجر به ثروت و موفقیت می‌شود حل مسئله و داشتن علم است. در شهر قوانینی معدود حاکم است که شهروندان ملزم به رعایت آن‌ها هستند و در پایان تیمی برنده است که بیش از بقیه مهارت حل مسئله‌های علمی را داشته است. جزئیات بیشتر درباره این مسابقه، قوانین و نحوه اجرای آن در مطالب آینده وبسایت خانه علم ارائه خواهد شد.

اولین اجرای مسابقه شهر علوم پایه، به صورت آزمایشی، و با حضور ۵۴ دانش‌آموز (۱۸ تیم سه نفره) مدرسه فرزانگان یک زنجان که میهمان مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقه متر بودند برگزار شد. اعضای تیم‌ها، دانش‌آموزانی از پایه‌های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم بودند که فرصتی برای رقابت سالم و پر از انگیزه برای ایشان در شهر علوم پایه فراهم شده بود. تنوع در ترکیب تیم‌ها، یک طیف وسیع از توانایی‌های علمی و علاقه‌ها را در مسابقه به ارمغان آورده بود. مسابقه به مدت ۹۰ دقیقه برگزار شد که شامل ۱۰ دقیقه فرصت مشورت برای خرید سوالات، ۴۰ دقیقه رقابت در شهری بدون تورم و ۴۰ دقیقه رقابت در شهر با تورم ۱۵ درصدی بود.

خانه علم از مدیر محترم دبیرستان فرزانگان 1 زنجان، سرکار خانم محمدی و کادر آموزشی این دبیرستان، بویژه سرکار خانم فاطمه علیخانی، دبیر ریاضی این دبیرستان، که دعوت خانه علم از دانش‌آموزان این دبیرستان برای حضور در این مراسم را پذیرفته و زحمت هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های لازم را کشیده بودند نهایت سپاسگزاری را به عمل می‌آورد. همچنین، از تک‌تک دانش‌آموزانی که در این مراسم حضور یافتند و در مسابقه شهر علوم پایه شرکت نمودند قدردانی می‌شود. امید است در آینده نزدیک شاهد حضور این دانش‌آموزان توانمند در قلّه‌های علم و دانش باشیم.

گزارشی تصویری از حضور دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه فرزانگان 1 زنجان در خانه علم در بخش زیر ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها