تصویر نجومی روز ناسا: هنر انتزاعی سحابی فرشته

امتیازدهی

توضیح: این یک نقاشی است یا یک عکس؟

در این هنر انتزاعی آسمانی که با قلم موی کیهانی ساخته شده است، سحابی غبارآلود ان‌جی‌سی 2170 (NGC 2170)، که به عنوان سحابی فرشته (Angel Nebula) نیز شناخته می‌شود، درست در بالای مرکز این تصویر می‌درخشد (abstract art: هنر آبستره یا انتزاعی نوعی از هنر است که اشکال و عناصر طبیعت و واقعی را مدنظر ندارد و عناصری خیالی و انتزاعی را ترسیم می‌کند-م).

{پرتره سحابی} ان‌جی‌سی 2170 با انعکاس نور ستارگان داغ مجاور، با سحابی‌های انعکاسی مایل به آبی دیگر، با یک ناحیه تابشی قرمز، با بسیاری از سحابی‌های جذبی تاریک، و نیز با پس‌زمینه‌ای از ستارگان رنگارنگ ادغام می‌شود.

مانند وسایل معمولی خانه که نقاشان انتزاعی اغلب به عنوان موضوع کار خود انتخاب می‌کنند، ابرهای گاز، غبار و ستارگان داغی که در اینجا نشان داده شده‌اند نیز معمولاً در شرایطی مانند اینجا، یعنی یک ابر مولکولی عظیم و ستاره‌ساز در صورت فلکی تک‌شاخ (Monoceros)، یافت می‌شوند.

ابر مولکولی غول‌پیکر مون‌آر2 (Mon R2) خیلی نزدیک است و تخمین زده می‌شود که تنها 2400 سال نوری یا بیشتر از ما فاصله داشته باشد. در آن فاصله، این تابلو نقاشی بیش از 60 سال نوری وسعت دارد.

منبع: ناسا

NGC 2170: Angel Nebula Abstract Art

2024 March 5

Image Credit & Copyright: David Moulton

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها