تصویر نجومی روز ناسا: فالکون و ردستون

5/5 - (1 امتیاز)

توضیح: در عکسی از ساعات اولیه 29 ژوئیه (به وقت گرینویچ)، یک موشک ردستون و کپسول مرکوری (Redstone rocket and Mercury capsule) در مجتمع پرتاب کیپ کاناورال 5 به نمایش گذاشته شده است.

در بالای ردستون، نوردهی طولانی به مدت 8 دقیقه، مسیر پرتاب موشک فالکون اسپیس ایکس (SpaceX Falcon Heavy rocket) را به تصویر کشیده است.

محموله سنگین ماهواره ارتباطی فالکون با وزن 9 تن به مدار زمین‌همگام (geosynchronous orbit پی‌نوشت را ببینید-مترجم) در حدود 22000 مایلی بالای سیاره زمین می‌رود.

پرتاب تاریخی موشک ردستون در می 1961، فضانورد آلن شپرد (Alan Shepard) را در یک پرواز فضایی زیر مداری به ارتفاع حدود 116 مایلی رساند.

در نزدیکی بالای قاب، دو تقویت‌کننده جانبی قابل استفاده مجدد این موشک فالکون، از هم جدا و مانور آتش ورود (entry burn مانوری است که فضاپیماهای اسپیس‌ایکس در لحظه بازگشت به اتمسفر اجرا می‌کنند-مترجم) را اجرا می‌کنند. آنها در کنار هم در منطقه فرود 1 و 2 مجموعه فضائی کارناوال (Canaveral’s Landing Zone 1) در دوردست تصویر به زمین بازگشتند.

منبع: ناسا

The Falcon and the Redstone

2023 August 3

Image Credit & Copyright: Matt Haskell


پی‌نوشت: مدار زمین‌همگام (GEO) یک مدار پادساعتگرد و کم‌شیب در اطراف زمین است که دارای دوره زمانی 23 ساعت و 56 دقیقه و 4 ثانیه است. به نظر می‌رسد یک فضاپیما در مدار زمین‌همگام در یک طول جغرافیایی ثابت بالای زمین باقی می‌ماند. فضاپیماها در این مدار هر روز در ساعت معینی به یک نقطه ثابت از آسمان برمی‌گردند-مترجم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها