تصویر نجومی روز ناسا: سیاره زمین از نگاه اوریون

امتیازدهی

توضیح: یک سال پیش در 16 نوامبر 2022 در ساعت 1:47 بامداد به وقت شرق آمریکا، موشکی از سامانه پرتاب فضایی، سیاره زمین را ترک می‌کرد که فضاپیمای اوریون (Orion) را در مأموریت آرتمیس 1 (Artemis I) یعنی اولین آزمایش یکپارچه سیستم‌های اکتشاف فضای عمیق ناسا حمل می‌کرد.

بیش از یک ساعت پس از پرتاب از مجتمع پرتاب تاریخی 39B مرکز فضایی کندی {محل پرتاب آپولو 4}، یکی از دوربین‌های ویدیویی خارجی اوریون، این منظره از چشم‌انداز جدید خود از فضا را ثبت کرد.

در پیش‌زمینه، موتور سیستم مانور مداری اوریون و موتورهای کمکی، در پایین ماژول خدمات اروپایی قرار دارند. در ورای یکی از بال‌های 7 متری آرایه خورشیدی گسترده این ماژول، دنیای خانه زیبای این فضاپیما {یعنی زمین} قرار دارد.

ماموریت بدون سرنشین آرتمیس 1با انجام پروازهای نزدیک به سطح ماه و رسیدن به مدار برگشتی 70000 کیلومتری بالای ماه، بیش از 25 روز به طول انجامید و قابلیت‌هایی را برای امکان اکتشاف انسان در ماه و مریخ آزمایش کرد.

با تکیه بر موفقیت آرتمیس 1، ماموریت آرتمیس 2 (Artemis II) در تاریخی پس از نوامبر 2024 با یک خدمه 4 نفره به دور ماه خواهد چرخید و دوباره به زمین برمی‌گردد.

منبع: ناسا

Planet Earth from Orion

2023 November 18

Image Credit: NASA, Artemis I

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها