• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • سفیران علم در دبیرستان شبانه‌روزی پسرانه علامه طباطبایی زنجان

سفیران علم در دبیرستان شبانه‌روزی پسرانه علامه طباطبایی زنجان

3.7/5 - (4 امتیاز)

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، در راستای اجرای طرح سفیران علم، و ایفای رسالت اجتماعی خود و ترویج علوم پایه، در تاریخ‌ ۸ بهمن ۱۴۰۲، میهمان دبیرستان شبانه‌روزی پسرانه علامه طباطبایی شهر زنجان بود.

این دبیرستان شبانه‌روزی دوره اول متوسطه، علاوه بر دانش‌آموزانی از شهر زنجان، میزبان تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان روستا‌های حومه این شهر است.

در این برنامه، تمامی دانش‌آموزان شاغل به تحصیل در این دبیرستان، شامل ۳۹۶ دانش‌آموز دوره اول متوسطه حضور داشتند که از بین آن‌ها ۱۵۵ نفر دانش‌آموز پایه هفتم (شامل ۴ کلاس درسی)، ۱۲۰ نفر، دانش‌آموز پایه هشتم (۴ کلاس) و ۱۲۱ نفر، دانش‌آموز پایه نهم (۴ کلاس) بودند.

این برنامه طرح سفیران علم، در سه بخش که هر کدام به مدت ۱۰۰ دقیقه به طول انجامید، برگزار شد. طی این بخش‌ها، به ترتیب دانش‌آموزان پایه هفتم، هشتم و نهم، هر کدام در قالب ۴ گروه دانش‌آموزی (جمعاً ۱۲ گروه)، از غرفه‌های علمی تدارک دیده‌شده شامل فیزیک، علوم زمین، علوم کامپیوتر، ریاضی و شیمی، بازدید نمودند.

همچنین، در این برنامه، با توجه به اینکه دانش‌آموزان پایه نهم این دبیرستان در انتهای سال تحصیلی جاری، رشته تحصیلی خود را انتخاب خواهند نمود، تیم اعزامی خانه علم تلاش نمود علاوه بر ارائه محتوی علمی-آموزشی در نظر گرفته‌شده، برای دقایقی درباره انتخاب رشته‌های تحصیلی و اهمیت آن برای دانش‌آموزان صحبت‌هایی ارائه نمایند.

آقایان شهاب ابراهیمی (غرفه علوم زمین)، توحید ملکوتی (شیمی)، سبحان ثمره‌راد (ریاضی) و شایان مجیدی‌فر (علوم کامپیوتر)، و خانم سپیده محمدی (فیزیک)، با سرپرستی دکتر مهدی دارائی (مدیر خانه علم) سفیران علم اعزامی از دانشگاه علوم پایه را تشکیل می‌دانند.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از مدیران و مسئولینی که امکان این بازدید را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، بویژه از مدیر محترم این دبیرستان، جناب آقای جعفری و سایر کادر آموزشی مدرسه، و همچنین مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان که با همکاری کامل، امکان اجرای این برنامه را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، نهایت تشکر را دارد.

گزارشی تصویری از برنامه اجرا شده توسط خانه علم در این دبیرستان در بخش زیر ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها