• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان دخترانه الزهرا ماهنشان

سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان دخترانه الزهرا ماهنشان

5/5 - (1 امتیاز)

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در راستای اجرای طرح سفیران علم، در تاریخ‌ 2 اردیبهشت ۱۴۰۳، میهمان دبیرستان شبانه‌روزی الزهرا شهر ماهنشان بود. شهر ماهنشان استان زنجان با جمعیتی بالغ بر 40 هزار نفر، در ۱۰۰ کیلومتری شهر زنجان قرار دارد.

در این برنامه، ۲۰۲ دانش‌آموز این دبیرستان که در سه پایه‌ی متوسطه اول (هفتم تا نهم) مشغول به تحصیل هستند، حضور داشتند. مدرسه‌ی شبانه‌روزی الزهرا علاوه بر دانش‌آموزان شهر ماهنشان، دانش‌آموزان بیش از ۱۰ روستای اطراف را نیز پوشش می‌دهد.

تمامی 8 کلاس این دبیرستان (پایه‌های هفتم، هشتم و نهم) به ترتیب و به طور مجزا به بازدید از ۴ غرفه علوم کامپیوتر، علوم زمین، علوم زیستی و شیمی که توسط سفیران علم دانشگاه علوم پایه در این دبیرستان برپا شده بود، پرداختند.

همچنین، با توجه به نزدیکی موعد انتخاب رشته دانش‌آموزان این دبیرستان، بویژه دانش‌آموزان پایه نهم، کادر اعزامی خانه علم تلاش نمود، علاوه بر ارائه محتوی علمی-آموزشی مقرر، برای دقایقی درباره انتخاب رشته‌های تحصیلی و اهمیت آن برای دانش‌آموزان صحبت‌هایی ارائه نمایند.

در بخشی از برنامه نیز، رییس محترم آموزش و پرورش ماهنشان، جناب آقای حجت‌اله حسنی و جمعی از همکارانشان، با حضور در جمع دانش‌آموزان و سفیران علم، صحبت کوتاهی در ارتباط با ارزش کار سفیران علم در راستای انگیزه‌دهی به دانش‌آموزان بسیار مستعد مدرسه داشتند و ضمن تشکر و قدردانی از زحمات تیم سفیران علم، امیدوارنه از استعداد و افتخارآفرینی دانش‌آموزان ماهنشانی در آینده‌ای نزدیک سخن گفتند.

در این برنامه، آقایان شهاب ابراهیمی (غرفه علوم زمین)، توحید ملکوتی (شیمی) و سارا قرشی (علوم زیستی) و آقای شایان مجیدی‌فر (علوم کامپیوتر)، با سرپرستی دکتر مهدی دارائی (مدیر خانه علم) تیم اعزامی خانه علم را تشکیل می‌دانند.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از مدیران و مسئولینی که امکان این بازدید را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، بویژه از مدیر محترم این دبیرستان، سرکار خانم زهرا ملکی، معاونین مدرسه خانم‌ها هاشمی و فرجی، و سایر کادر آموزشی مدرسه، و نیز مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره آموزش و پرورش ماهنشان، که با همکاری کامل، امکان اجرای این برنامه را فراهم نمودند، نهایت تشکر را دارد.

گزارشی تصویری از برنامه اجرا شده توسط خانه علم در این دبیرستان در بخش زیر ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها