• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان دخترانه زینب کبری (س) خرمدره

سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان دخترانه زینب کبری (س) خرمدره

5/5 - (1 امتیاز)

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در راستای اجرای «طرح سفیران علم»، و ایفای رسالت اجتماعی خود و ترویج علوم پایه، در بعد از ظهر روز چهارشنبه مورخ‌ ۲ اسفند ۱۴۰۲، میهمان دبیرستان دخترانه شبانه‌روزی زینب کبری (س) شهر خرمدره بود. خرمدره با بیش از 75 هزار نفر جمعیت، سومین شهر پرجمعیت استان زنجان و در ۸۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

در این برنامه، تمامی ۲۵۴ دانش‌آموز این دبیرستان حضور داشتند که در سه پایه‌ی هفتم تا نهم مقطع متوسطه اول مشغول به تحصیل هستند.

سفیران علم در مدرسه زینب کبری (س) در دو بخش مجزا که هر کدام حدود 1 ساعت به طول انجامید، برنامه خود را اجرا کردند. در بخش اول، ۴ کلاس از دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم این مدرسه به ۴ گروه تقسیم شدند و هر گروه به نوبت به بازدید از ۴ غرفه ریاضی-تفکر، علوم زمین، فیزیک و شیمی پرداختند. در بخش دوم برنامه نیز ۴ کلاس دیگر متوسطه اول این دبیرستان، به ۴ گروه تقسیم شدند و به نوبت به بازدید از 4 غرفه مذکور پرداختند.

همچنین در این برنامه، کادر اعزامی خانه علم تلاش نمود علاوه بر ارائه محتوی علمی-آموزشی در نظر گرفته‌شده، برای دقایقی درباره انتخاب رشته‌های تحصیلی و اهمیت آن برای دانش‌آموزان این دبیرستان بویژه دانش‌آموزان پایه نهم آن که در انتهای سال تحصیلی جاری ملزم به انتخاب رشته تحصیلی هستند، نکاتی را ارائه نماید.

در این برنامه، آقایان سبحان ثمره‌راد (ریاضی-تفکر)، حسام‌الدین‌ مرادی (شیمی)، شهاب ابراهیمی (غرفه علوم زمین)، و خانم سپیده محمدی (فیزیک)، با سرپرستی دکتر مهدی دارائی (مدیر خانه علم) تیم اجرایی خانه علم را تشکیل می‌دادند.

قابل ذکر است که در انتهای این برنامه و مانند دیگر برنامه‌های اجراشده‌ی طرح سفیران علم، دانش‌آموزان و مسئولان محترم این دبیرستان، ضمن قدردانی از حضور کادر اجرایی خانه علم در دبیرستان، از برنامه اجراشده رضایت کامل داشتند، و مراتب سپاس خود را از مسئولینی که امکان اجرای طرح سفیران علم را فراهم نموده‌اند ابراز نمودند.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از مدیران و مسئولانی که امکان این بازدید را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، بویژه مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره آموزش و پرورش خرمدره و نیز از مسئولان این مدرسه بخصوص مدیر دلسوز، دغدغه‌مند و کاردان آن، سرکار خانم مهین نیساری تبریزی و همچنین معاون آموزشی مدرسه سرکار خانم اکرم محمدی و سایر همکارانشان که با همکاری کامل، امکان اجرای این برنامه را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، نهایت تشکر را دارد.

گزارشی تصویری از برنامه اجرا شده توسط خانه علم در این دبیرستان در بخش زیر ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها