• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • برگزاری کارگاه نانوفناوری توسط عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پایه در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی غضنفریان

برگزاری کارگاه نانوفناوری توسط عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پایه در پژوهش‌سرای دانش‌آموزی غضنفریان

5/5 - (1 امتیاز)

در راستای اجرای تفاهم‌نامه‌های همکاری بین دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان و اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، یک کارگاه آموزشی با موضوع نانوفناوری، با سخنرانی عضو شورای علمی خانه علم، در روز سه‌شنبه مورخ 8 اسفند ۱۴۰۲، از ساعت ۱۶ تا 18:30، در محل پژوهش‌سرای دانش‌آموزی امیر اعلم غضنفریان شهر زنجان با حضور دانش‌آموزان عضو پژوهش‌سرا و برخی از والدین آن‌ها برگزار شد.

سخنران این کارگاه آموزشی که با دعوت مدیران پژوهش‌سرا و هماهنگی با خانه علم دانشگاه، در محل پژوهش‌سرا حاضر شده بودند، جناب آقای دکتر مجتبی خراسانی، استادیار دانشکده شیمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی بودند. مخاطبان اصلی این کارگاه، دانش‌آموزانی از مقطع متوسطه اول مدارس شهر زنجان بودند.

هدف از برگزاری این کارگاه، آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با حوزه نانو و حوزه‌های مرتبط با آن به ویژه نانوتکنولوژی و نانوشیمی بود. در این کارگاه، مباحث مختلفی درباره نانو توسط سخنران دانشمند جلسه، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. برخی از محورهای اصلی که در این کارگاه مطرح شدند، عبارت بودند از: ارائه تعاریفی از مفاهیم نانو، نانوتکنولوژی، نانوشیمی و نانومواد همراه با کاربردهای آن‌ها، انواع دسته‌بندی‌های نانومواد براساس ابعاد و موادسازنده‌ی آن‌ها و همچنین انواع روش‌های سنتز نانومواد. لازم به ذکر است که در انتها نیز تعدادی از طرح‌های دانش‌آموزی که در حوزه نانو ارائه شده بودند به ارائه درآمد و توضیحات مناسب نسبت به هرکدام به دانش‌آموزان داده شد.

در پایان این کارگاه علمی، تصمیم گرفته شد که دانش‌آموزانی که در آینده، ایده‌ای در این حوزه دارند بتوانند برای پیشبرد طرح خود، از راهنمایی سخنران محترم، جناب آقای دکتر خراسانی بهره ببرند.

تصاویری از این کارگاه، در بخش زیر قابل مشاهده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها