• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • برگزاری مرحله اول هفدهمین دوره مسابقه ایلیمپیاد

برگزاری مرحله اول هفدهمین دوره مسابقه ایلیمپیاد

4.7/5 - (4 امتیاز)

مرحله اول هفدهمین دوره مسابقه تیمی ایلیمپیاد روز جمعه مورخ ۱۰ آذرماه سال ۱۴۰۲ به صورت هماهنگ در سراسر کشور برگزار گردید و دانش‌آموزان متقاضی با حضور در خانه‌های ریاضیات شهرهای مختلف به رقابت با یکدیگر پرداختند.

در استان زنجان نیز، داوطلبان با حضور در خانه علم زنجان در این مسابقه شرکت نمودند.

در ایلیمپیاد ۱۴۰۲، سیزده تیم از استان زنجان شرکت داشتند که دانش‌آموزان عضو این تیم‌ها از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶ به صورت حضوری و هماهنگ با سایر استان‌ها در این رقابت حضور یافتند.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان از همه دست‌اندرکاران برگزاری مسابقه تیمی ایلیمپیاد بویژه مدیریت و کادر اجرایی خانه ریاضیات اصفهان که همانند سال‌های گذشته با پیگیری مستمر و زحمات فراوان امکان برگزاری این مسابقه را برای دانش‌آموزان اغلب نقاط کشور فراهم نمودند سپاسگزاری می‌نماید و همچنین، برای دانش‌آموزان شرکت‌کننده در آزمون، آرزوی موفقیت در همه مراحل تحصیل و زندگی دارد.

تصاویری از برگزاری مرحله اول مسابقه ایلیمپیاد ۱۴۰۲ در استان زنجان در بخش زیر قابل مشاهده است.

همچنین، سوال این مسابقه نیز در بخش زیر قابل دریافت است.

مسابقه تیمی اِی‌لیمپیاد (A-Lympiad) چیست؟

مسابقه اِی‌لیمپیاد یک مسابقه بین‌المللی ریاضی است که در بیش از ۹۰ مدرسه در هلند و مدارس بیش از ۱۵ کشور دنیا به مرکزیت مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود. در پی تفاهم‌نامه همکاری آن مؤسسه با خانه ریاضیات اصفهان، چند سالی است که مرحله اول این مسابقه با همکاری خانه‌های ریاضیات و علم سراسر کشور، در اصفهان و شهرهای دیگر ایران به طور همزمان برگزار می‌‏شود.

در این مسابقه، دانش‌آموزان بایستی به صورت گروهی، صورت دقیق یک مسئله بزرگ و واقعی را تفسیر کنند، راهکارهای مناسبی برای حل آن بیابند، نتایج به‌دست‌آمده را تحلیل کنند و نتایج نهایی را به شکل مناسبی ارائه دهند. در این رهگذر مهارت‌هایی چون خواندن مؤثر، تفکر پویا و خلاق، استفاده از مدل‌سازی ریاضی مسائل، کارگروهی و نوشتن ساختار‌‌ یافته و مؤثر در دانش‌آموزان رشد خواهد یافت.

لازم به توضیح است که تیم‌های استان زنجان تاکنون حضور پرشور و موفقی در ادوار مختلف این مسابقه داشته‌اند. برای مثال، تیم استان زنجان، در شانزدهمین دوره این مسابقه در سال 1401، موفق به کسب رتبه اول کشوری شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها