جهان سلول‌های بنیادی با استیون هاوکینگ

5/5 - (1 امتیاز)

در عرصه کاوش‌های علمی، مستندهای کمی هستند که توانایی تغییر چشمگیر درک ما از بنیادهای حیات همچون مستند «جهان سلول‌های بنیادی با استیون هاوکینگ» را داشته باشند. این فیلم پیشگام به خاطر رویکرد نوآورانه‌اش برای نزدیک‌شدن به جامعه علمی، تحسین انتقادی گسترده‌ای را به دست آورده است.

موضوع اصلی این مستند، دنیای انقلابی تحقیقات سلول‌های بنیادی و پتانسیل آن برای تحول در پزشکی است. این فیلم که توسط فیزیکدان فقید و بزرگ، استیون هاوکینگ، روایت می‌شود، به پیچیدگی‌های سلول‌های بنیادی، نقش آن‌ها در بازسازی بافت‌های آسیب‌دیده، و بحث‌های اخلاقی پیرامون استفاده از آن‌ها می‌پردازد.

هدف مستند، روشنگری برای مخاطبان درباره پیشرفت‌های فناوری سلول‌های بنیادی و تأثیرات آن بر پیشرفت‌های پزشکی آینده است. این فیلم بر دانشمندان و محققان پیشگامی تمرکز دارد که با تلاش‌های بی‌وقفه خود، مرزهای امکانات در علم پزشکی را جابجا می‌کنند.

این فیلم مفاهیم علمی پیچیده را به شکلی که برای مخاطبان گسترده قابل دسترس است، ارائه می‌دهد، بدون اینکه از عمق یا دقت کاسته شود.

جهان سلول‌های بنیادی با استیون هاوکینگ “یک اثر هنری استادانه از علم و اخلاق، بافته شده با نخ‌های امید و نوآوری” است.

در این اکران «سینمای علم» به تماشای فیلم مستند «جهان سلول‌های بنیادی با استیون هاوکینگ» خواهیم نشست. از همه اعضای محترم دانشگاه، بویژه دانشجویان عزیز دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، دعوت می‌شود در این اکران حضور داشته باشند.

دانشجویان سایر دانشگاه‌های استان و نیز دانش‌آموزان عزیز زنجانی نیز می‌توانند با تهیه بلیط در بخش «پیشخوان خدمات» وبسایت خانه علم، در این اکران به صورت رایگان حضور داشته باشند.

تاریخ اکران: یکشنبه 20 خرداد 1403

مکان: سالن آمفی‌تئاتر خانه علم

زمان اکران: ساعت 18:00

صفحه فیلم در IMDb

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها