• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان دخترانه بنت‌الهدی شهر دندی

سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان دخترانه بنت‌الهدی شهر دندی

4.5/5 - (8 امتیاز)

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در راستای اجرای طرح سفیران علم، و ایفای رسالت اجتماعی خود و ترویج علوم پایه، در تاریخ‌ ۲۸ آبان ۱۴۰۲، میهمان دبیرستان دخترانه بنت‌الهدی شهر دندی بود. شهر دندی، مرکز بخش انگوران استان زنجان، و در شهرستان ماهنشان استان زنجان واقع شده ‌است. این شهر از مرکز استان، 100 کیلومتر فاصله دارد. دبیرستان شبانه‌روزی دوره اول دخترانه بنت‌الهدی این شهر، تنها مدرسه دخترانه متوسطه اول در منطقه است که علاوه بر دانش‌آموزان شهر دندی، تعداد زیادی از روستا‌های حومه این شهر را نیز پوشش می‌دهد.

در این برنامه، نزدیک به ۲۵۰ دانش‌آموز این دبیرستان حضور داشتند که ۹۶ نفر از آن‌ها دانش‌آموز پایه هفتم (سه کلاس)، ۶۵ نفر، دانش‌آموز پایه هشتم (دو کلاس) و بیش از ۸۵ نفر، دانش‌آموز پایه نهم (سه کلاس) بودند.

برنامه در سه بخش ۱۲۰ دقیقه‌ای برگزار شد که در بخش اول، دانش‌آموزان پایه تحصیلی هفتم این مدرسه به 3 گروه تقسیم شدند و هر گروه به نوبت به بازدید از ۴ غرفه ریاضی-تفکر، علوم زمین، فیزیک و شیمی پرداختند. در بخش دوم برنامه نیز دانش‌آموزان پایه هشتم این دبیرستان، به ۴ گروه تقسیم و به نوبت به بازدید از 4 غرفه مذکور پرداختند. در نهایت و در بخش انتهایی برنامه نیز، دانش‌آموزان پایه نهم در قالب ۴ گروه به بازدید از غرفه‌ها پرداختند.

همچنین، در این برنامه، کادر اعزامی خانه علم، تلاش نمود، با توجه به اینکه دانش‌آموزان پایه نهم این دبیرستان در انتهای سال تحصیلی جاری رشته تحصیلی خود را انتخاب خواهند نمود، علاوه بر ارائه محتوی علمی-آموزشی در نظر گرفته شده، برای دقایقی درباره انتخاب رشته‌های تحصیلی و اهمیت آن برای دانش‌آموزان صحبت‌هایی ارائه نمایند.

در این برنامه، آقایان شهاب ابراهیمی (غرفه علوم زمین)، توحید ملکوتی (شیمی) و سبحان ثمره‌راد (ریاضی-تفکر) و همچنین خانم سپیده محمدی (فیزیک)، با سرپرستی دکتر مهدی دارائی (مدیر خانه علم) تیم اجرایی خانه علم را تشکیل می‌دانند.

قابل ذکر است که در انتهای این برنامه و مانند دیگر برنامه‌های اجراشده‌ی طرح سفیران علم، دانش‌آموزان و دبیران محترم این دبیرستان، ضمن قدردانی از حضور کادر اجرایی خانه علم در دبیرستان، از برنامه اجراشده رضایت کامل داشتند، و شور و شوقی وصف‌ناپذیر بر فضای مدرسه حاکم بود.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از مدیران و مسئولینی که امکان این بازدید را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، بویژه از مدیر دلسوز، دغدغه‌مند و مدبّر این دبیرستان، سرکار خانم رمضانی و سایر کادر آموزشی مدرسه، و همچنین مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره آموزش و پرورش بخش انگوران که با همکاری کامل، امکان اجرای این برنامه را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، نهایت تشکر را دارد.

گزارشی تصویری از برنامه اجرا شده توسط خانه علم در این دبیرستان در بخش زیر ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها