• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • گزارش طرح سفیران علم در دبیرستان دخترانه زینب سجاسرود

گزارش طرح سفیران علم در دبیرستان دخترانه زینب سجاسرود

5/5 - (1 امتیاز)

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در راستای اجرای طرح سفیران علم، و ایفای رسالت اجتماعی خود و ترویج علوم پایه، در تاریخ‌ ۱۰ آبان ۱۴۰۲، میهمان دبیرستان دخترانه زینب شهر سجاس بود. شهر سُجاس، از توابع شهرستان خدابنده استان زنجان، و در بخش سجاسرود استان زنجان واقع شده ‌است. دبیرستان دوره اول دخترانه زینب سجاس یکی از مدارس اصلی بخش سجاسرود است.

در این برنامه ۱۶۹ دانش‌آموز این مدرسه حضور داشتند که ۸۶ نفر از آن‌ها دانش‌آموز پایه هشتم (سه کلاس) و ۸۳ نفر دیگر، دانش‌آموز پایه نهم (سه کلاس) بودند. برنامه در دو بخش ۱۲۰ دقیقه‌ای برگزار شد که در بخش اول، دانش‌آموزان پایه تحصیلی هشتم این مدرسه به 3 گروه تقسیم شدند و هر گروه به نوبت به بازدید از ۴ غرفه تفکر، علوم زمین، علوم زیستی و شیمی پرداختند. در بخش دوم برنامه نیز دانش‌آموزان پایه نهم این دبیرستان به 3 گروه تقسیم و به نوبت به بازدید از 4 غرفه مذکور پرداختند.

در این برنامه، آقایان شهاب ابراهیمی (غرفه علوم زمین)، توحید ملکوتی (شیمی) و سبحان ثمره‌راد (ریاضی-تفکر) و همچنین خانم آیدا بهزادی (علوم زیستی)، تیم اجرایی خانه علم را تشکیل می‌دانند. قابل ذکر است که در انتهای این برنامه، بازخوردها نشان می‌داد که احساس شور، اشتیاق و انگیزه برای ادامه تحصیل، به شکلی بسیار جذاب و ملموس، در بسیاری از دانش‌آموزان حاضر در مراسم، ایجاد شده است.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از مدیران و مسئولینی که امکان این بازدید را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، بویژه از مدیر این دبیرستان، سرکار خانم سیده رقیه موسوی و سایر کادر آموزشی مدرسه، و همچنین مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره آموزش و پرورش بخش سجاسرود که با همکاری کامل، امکان اجرای این برنامه را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، نهایت تشکر را دارد.

لازم به ذکر است که در سفر کادر اجرایی خانه علم به بخش سجاسرود، جمعی از مسئولین اداره آموزش و پرورش این بخش از جمله رئیس محترم اداره، جناب آقای گنج‌خانی نیز برای دقایقی تیم خانه علم را همراهی نمودند و با مساعدت ایشان، اعضای خانه علم، ناهار را میهمان اداره آموزش و پرورش سجاسرود بودند.

در ادامه گزارشی تصویری از حضور دانش‌آموزان این دبیرستان در غرفه‌های خانه علم ارائه شده است.

گالری تصاویر دانش‌آموزان پایه هشتم

گالری تصاویر دانش‌آموزان پایه نهم

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها