• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان شبانه روزی دخترانه ۱۳ آبان زنجان

سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان شبانه روزی دخترانه ۱۳ آبان زنجان

4.2/5 - (4 امتیاز)

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در راستای اجرای طرح سفیران علم، و ایفای رسالت اجتماعی خود و ترویج علوم پایه، در تاریخ‌ یک بهمن ۱۴۰۲، میهمان دبیرستان شبانه‌روزی دخترانه ۱۳ آبان شهر زنجان بود. این دبیرستان شبانه‌روزی دوره اول متوسطه، علاوه بر دانش‌آموزانی از شهر زنجان، میزبان تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان روستا‌های حومه این شهر است.

در این برنامه، ۱۷۲ دانش‌آموز این دبیرستان حضور داشتند که ۶۶ نفر از آن‌ها دانش‌آموز پایه هفتم (دو کلاس)، ۵۱ نفر دانش‌آموز پایه هشتم (دو کلاس) و ۵۵ نفر دانش‌آموز پایه نهم (دو کلاس) بودند.

برنامه در دو بخش ۱۰۰ دقیقه‌ای برگزار شد که در بخش اول، دانش‌آموزان پایه تحصیلی هفتم و هشتم این مدرسه در قالب ۴ گروه و به نوبت به بازدید از ۴ غرفه فیزیک، علوم زمین، علوم زیستی و شیمی پرداختند. در بخش دوم برنامه نیز دانش‌آموزان پایه نهم این دبیرستان، به ۲ گروه تقسیم و به نوبت به بازدید از 4 غرفه مذکور پرداختند.

همچنین، در این برنامه، با توجه به اینکه دانش‌آموزان پایه نهم این دبیرستان در انتهای سال تحصیلی جاری، رشته تحصیلی خود را انتخاب خواهند نمود، تیم اعزامی خانه علم تلاش نمود علاوه بر ارائه محتوی علمی-آموزشی در نظر گرفته‌شده، برای دقایقی درباره انتخاب رشته‌های تحصیلی و اهمیت آن برای دانش‌آموزان صحبت‌هایی ارائه نمایند.

در این برنامه، آقایان و خانم‌ها شهاب ابراهیمی (غرفه علوم زمین)، توحید ملکوتی (شیمی)، سارا قرشی (علوم زیستی) و سپیده محمدی (فیزیک)، با سرپرستی دکتر مهدی دارائی (مدیر خانه علم) تیم اعزامی خانه علم را تشکیل می‌دانند.

در انتهای این برنامه، دانش‌آموزان، دبیران و مدیریت محترم این دبیرستان، ضمن قدردانی از حضور کادر اجرایی خانه علم در دبیرستان و ابراز رضایت از برنامه اجراشده، خواستار اجرای مجدد این برنامه در آینده نزدیک شدند.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از مدیران و مسئولینی که امکان این بازدید را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، بویژه از مدیر دلسوز، دغدغه‌مند و محترم این دبیرستان، سرکار خانم رباب نجفی و سایر کادر آموزشی مدرسه، و همچنین مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان که با همکاری کامل، امکان اجرای این برنامه را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، نهایت تشکر را دارد.

گزارشی تصویری از برنامه اجرا شده توسط خانه علم در این دبیرستان در بخش زیر ارائه شده است.

سفیران علم در دبیرستان دخترانه شبانه‌روزی سیزده آبان زنجان

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها