• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان دخترانه عترت شهر خرمدره

سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان دخترانه عترت شهر خرمدره

5/5 - (1 امتیاز)

کادر اجرایی «طرح سفیران علم» خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، در صبح روز چهارشنبه مورخ ۲ اسفند ۱۴۰۲، میهمان دبیرستان دخترانه عترت شهر خرمدره بود. شهر خرمدره با بیش از 75 هزار نفر جمعیت، سومین شهر پر جمعیت استان و در ۸۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

در این برنامه طرح سفیران علم، تمامی ۲۸۶ دانش‌آموز این دبیرستان دوره متوسطه اول شامل پایه‌های هفتم، هشتم و نهم حضور داشتند و از برنامه علمی-ترویجی طرح سفیران علم بهره‌مند شدند.

سفیران علم اعزامی از دانشگاه علوم پایه زنجان، در دو بخش مجزا برنامه خود را در مدرسه عترت اجرا کردند. در بخش اول، ۴ کلاس از دانش‌آموزان پایه تحصیلی هفتم، هشتم و نهم این مدرسه به ۴ گروه تقسیم شدند و هر گروه به نوبت به بازدید از ۴ غرفه ریاضی-تفکر، علوم زمین، فیزیک و شیمی پرداختند. در بخش دوم برنامه نیز ۵ کلاس دیگر متوسطه اول این دبیرستان، به ۴ گروه تقسیم شده و به نوبت به بازدید از 4 غرفه مذکور پرداختند.

همچنین در این برنامه، کادر اعزامی خانه علم تلاش نمود علاوه بر ارائه محتوی علمی-آموزشی در نظر گرفته‌شده، برای دقایقی درباره انتخاب رشته‌های تحصیلی و اهمیت آن برای دانش‌آموزان این دبیرستان بویژه دانش‌آموزان پایه نهم آن که در انتهای سال تحصیلی جاری موظف به انتخاب رشته تحصیلی هستند، نکاتی را ارائه نماید.

در این برنامه، آقایان شهاب ابراهیمی (غرفه علوم زمین)، حسام‌الدین‌ مرادی (شیمی) و سبحان ثمره‌راد (ریاضی-تفکر)، و همچنین خانم سپیده محمدی (فیزیک)، با سرپرستی دکتر مهدی دارائی (مدیر خانه علم) کادر اعزامی خانه علم را تشکیل می‌دادند.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از مسئولین این مدرسه که با همکاری کامل، امکان این بازدید را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، بویژه از مدیر دلسوز، بسیار توانمند و کاردان این دبیرستان، سرکار خانم صغری دودانگه و نیز معاون آموزشی مدرسه، سرکار خانم فاطمه مقدم و سایر کادر آموزشی مدرسه قدردانی می‌نماید.

همچنین، خانه علم مراتب سپاس خود را از مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان و به طور خاص جناب آقای دکتر عارف رئیس اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی اداره کل و نیز مسئولین اداره آموزش و پرورش خرمدره بویژه جناب آقای دکتر رجبی، معاون آموزشی اداره، که با مساعدت و انجام هماهنگی‌های لازم، امکان اجرای این برنامه را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، را اعلام دارد.

گزارشی تصویری از برنامه اجرا شده توسط خانه علم در این دبیرستان در بخش زیر ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها