• خانه
  • |
  • اخبار
  • |
  • سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان پسرانه ترقی ابهر

سفیران علم دانشگاه علوم پایه در دبیرستان پسرانه ترقی ابهر

5/5 - (1 امتیاز)

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در راستای اجرای طرح سفیران علم (ترویج رایگان علوم پایه در مدارس استان زنجان)، در تاریخ‌ ۱۵ آذر ۱۴۰۲، میهمان دبیرستان پسرانه ترقی ناحیه شریف‌آباد ابهر بود. ناحیه شریف‌آباد (سابقاً روستای شریف‌آباد) از توابع شهر ابهر استان زنجان و یکی از چهار ناحیه اصلی این شهر ‌است که در 100 کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

در این برنامه، ۱۵۴ دانش‌آموز این دبیرستان که در سه پایه‌ی متوسطه اول (هفتم تا نهم) مشغول به تحصیل هستند، حضور داشتند.

برنامه در دو بخش برگزار شد که در بخش اول، دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی هفتم و هشتم این مدرسه به ۴ گروه تقسیم شدند و هر گروه به نوبت به بازدید از ۴ غرفه ریاضی، علوم زمین، زیست‌شناسی و شیمی پرداختند. در بخش دوم برنامه نیز دانش‌آموزان پایه نهم این دبیرستان، به ۲ گروه تقسیم شدند و به نوبت به بازدید از 4 غرفه مذکور پرداختند.

همچنین، در این برنامه کادر اعزامی خانه علم تلاش نمود، علاوه بر ارائه محتوی علمی-آموزشی، برای دقایقی درباره انتخاب رشته‌های تحصیلی و اهمیت آن برای دانش‌آموزان پایه نهم این دبیرستان که در آستانه انتخاب رشته تحصیلی خود هستند، صحبت‌هایی ارائه نمایند.

در این برنامه، آقایان شهاب ابراهیمی (غرفه علوم زمین)، توحید ملکوتی (شیمی) و سبحان ثمره‌راد (ریاضی) با همراهی خانم زهرا محمدزاده (زیست‌شناسی) تیم اعزامی خانه علم را تشکیل می‌دانند.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، از مسئولین این دبیرستان و نیز از مسئولین اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، بویژه رئیس محترم اداره تکنولوژی و گروه‌های آموزشی متوسطه، جناب آقای عارف، که با پیگیری مستمر و همکاری کامل، امکان اجرای این برنامه را برای کادر اعزامی خانه علم فراهم نمودند، نهایت تشکر را دارد.

گزارشی تصویری از برنامه اجرا شده توسط خانه علم در این دبیرستان در بخش زیر ارائه شده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها