برگزاری مرحله دوم هفدهمین دوره مسابقه ایلیمپیاد

5/5 - (2 امتیاز)

مرحله دوم و نهایی هفدهمین دوره مسابقه تیمی ایلیمپیاد در روزهای جمعه و شنبه مورخ 25 و 26 اسفند ۱۴۰۲ با حضور تیم‌های برگزیده مرحله اول کشور برگزار گردید.

در این مرحله از مسابقه شش تیم حضور داشتند که شامل چهار تیم از اصفهان، یک تیم از بهشهر و یک تیم از زنجان است.

اعضای این تیم‌ها با حضور در خانه‌های ریاضیات شهرهای مذکور به طور همزمان در مرحله دوم این مسابقه شرکت نمودند.

تیم سه‌نفره زنجان شامل خانم‌ها هستی کریمی، رونیا فضلی و ثنا فرزادیان از دبیرستان فرزانگان 1 با حضور در خانه علم زنجان، در این مرحله از مسابقه حضور یافتند.

بر اساس برنامه‌ریزی انجام‌شده توسط خانه ریاضیات اصفهان به عنوان مجری برگزاری ایلیمپیاد در ایران، دو تیم از این شش تیم در نهایت و پس از تصحیح پاسخ‌نامه‌های آن‌ها توسط کمیته برگزاری مسابقات، به عنوان تیم‌های برگزیده کشور به مؤسسه فرودنتال و دانشگاه اوترخت هلند معرفی می‌شوند و پاسخنامه‌های ترجمه‌شده آن‌ها در رقابت با برگزیدگان دیگر کشورها شرکت داده خواهد شد.

خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، برای تیم دانش‌آموزی زنجان در این رقابت آرزوی موفقیت دارد.

معرفی مسابقه ایلیمپیاد

مسابقه اِی‌لیمپیاد یک مسابقه بین‌المللی ریاضی است که در بیش از ۹۰ مدرسه در هلند و مدارس بیش از ۱۵ کشور دنیا به مرکزیت مؤسسه تحقیقاتی فرودنتال کشور هلند به صورت دو مرحله‌ای برگزار می‌شود. در پی تفاهم‌نامه همکاری آن مؤسسه با خانه ریاضیات اصفهان، چند سالی است که مرحله اول این مسابقه با همکاری خانه‌های ریاضیات و علم سراسر کشور، در اصفهان و شهرهای دیگر ایران به طور همزمان برگزار می‌‏شود.

در این مسابقه، دانش‌آموزان بایستی به صورت گروهی، صورت دقیق یک مسئله بزرگ و واقعی را تفسیر کنند، راهکارهای مناسبی برای حل آن بیابند، نتایج به‌دست‌آمده را تحلیل کنند و نتایج نهایی را به شکل مناسبی ارائه دهند. در این رهگذر مهارت‌هایی چون خواندن مؤثر، تفکر پویا و خلاق، استفاده از مدل‌سازی ریاضی مسائل، کارگروهی و نوشتن ساختار‌‌ یافته و مؤثر در دانش‌آموزان رشد خواهد یافت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها