دوره پاییزه آموزش نجوم مفهومی

1/5 - (1 امتیاز)

خانه علم در فصل پاییز 1402، یک دوره آموزش نجوم مفهومی ویژه متقاضیان شرکت در المپیاد کشوری نجوم و اخترفیزیک ایران برگزار می‌کند.

دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی نهم تا یازدهم می‌توانند در این دوره ۱۲ جلسه‌ای شرکت نمایند و خود را برای آزمون مرحله اول المپیاد نجوم و اخترفیزیک ایران آماده نمایند.

دوره‌های نجومی مفهومی خانه علم با برنامه‌ریزی و تدریس جناب آقای دکتر حسین حقی، سرپرست تیم ملی المپیاد نجوم ایران و نیز عضو هیئت علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان برگزار می‌شود و تاکنون نتایج بسیار خوبی از این دوره‌ها بدست آمده است به نحوی که برخی از شرکت‌کنندگان دوره‌های سال گذشته، موفق به حضور در مرحله سوم المپیاد کشوری نجوم شده‌اند.

لازم به توضیح است که دوره نجوم مفهومی خانه علم ویژه دانش‌آموزانی است که قصد شرکت در المپیاد کشوری نجوم و اخترفیزیک را دارند و با دوره‌های نجوم رصدی خانه علم که به آموزش عمومی نجوم آماتوری می‌پردازد تفاوت دارد. در دوره‌های نجوم رصدی خانه علم، همه دانش‌آموزان از همه رشته‌ها و پایه‌های تحصیلی می‌توانند شرکت کنند ولی دوره‌های نجوم مفهومی صرفاً برای دانش‌آموزان پایه‌های نهم، دهم و یازدهمی است که قصد شرکت در المپیاد کشوری نجوم و اخترفیزیک ایران را دارند که همه‌ساله در سه مرحله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‌شود.

المپیاد نجوم و اختر فیزیک ایران

مرحله اول المپیاد نجوم بین دانش‌آموزان علاقمند پایه دهم و یازدهم کل کشور در اواخر بهمن ماه به صورت تستی برگزار می‌شود و ۶۰۰ تا ۸۰۰ دانش‌آموز برگزیده کشوری به مرحله دوم المپیاد نجوم راه پیدا می‌کنند.

المپیاد مرحله دوم اوایل اردیبهشت با ۶ تا ۱۰ سوال تشریحی بین برگزیدگان مرحله اول المپیاد کشوری برگزار می‌شود. در این مرحله نیز ۴۰ نفر برگزیده می‌شوند و به مرحله سوم و نهایی راه پیدا می‌کنند.

در مرحله سوم، برگزیدگان مرحله دوم در آزمون تئوری و عملی شرکت می‌کنند تا رنگ مدال‌هایشان مشخص شود. ۱۰ نفر اول مدال طلا و بقیه مدال نقره و برنز می‌گیرند.

بعد از پایان مراحل سه‌گانه فوق، تیم ملّی کشور (5 نفر اول مراحل سوم) تعیین و به المپیاد جهانی فیزیک و اختر شناسی اعزام می‌شوند.

مهلت ‌ثبت‌نام: تا 28 مهرماه ۱۴۰۲ (پیش‌ثبت‌نام رایگان است)

زمان برگزاری کلاس‌ها: فصل پاییز ۱۴۰۲

تعداد جلسات هر کلاس: ۱۲ جلسه

محل برگزاری کلاس‌ها: خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

برای ثبت‌نام اینجا کلیک کنید

شهریه دوره آموزش نجوم مفهومی: ۷۵۰ هزار تومان برای ۱۲ جلسه (650 هزار تومان برای دانش‌آموزان عضو خانه علم و نیز فرزندان کارکنان دستگاه‌های اجرایی استان زنجان).

زمان باقیمانده تا انتهای زمان ثبت‌نام

روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه
بازه ثبت‌نام این دوره به اتمام رسیده است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با خانه علم (33155035) تماس بگیرید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها