یک زندگی در سیاره ما

امتیازدهی

«یک زندگی در سیاره ما» (A Life on Our Planet) مستندی عمیق است که توسط کمپانی مشهور سیلوربک فیلمز (Silverback Films) در سال 2020 منتشر شده است. این فیلم با کسب امیتاز بالا به دلیل پیام تأثیرگذارش، روایتی متقاعدکننده درباره رابطه همزیستی بین انسان و زمین ارائه می‌کند.

موضوع اصلی “یک زندگی در سیاره ما” حول تعادل ظریف طبیعت و نیاز فوری به حفاظت از محیط زیست می‌چرخد. این مستند شواهدی برای تغییراتی که روی زمین شاهد هستم و چشم‌اندازی برای آینده زمین ارائه می‌دهد. هدف این مستند روشن کردن مسائل مبرم در رابطه با تغییرات آب و هوایی و از دست دادن تنوع زیستی است و بر عواقب اعمال انسان بر محیط زیست و اقداماتی که می‌توانیم برای بازگرداندن سلامت سیاره خود برداریم تمرکز دارد.

این مستند جذاب با روایت جذاب دیود اتنبرو (Sir David Frederick Attenborough)، چهره مشهور مستندهای علمی، با استفاده از تصاویری خیره‌کننده، زیبایی‌های دنیای طبیعی را به تصویر می‌کشد، و در کنار آن‌ها، گزارش‌های دست اول دانشمندان و محیط‌بانان، لایه‌ای از اعتبار و قید فوریت را به روایت آن اضافه می‌کند. این مستند فقط یک فیلم نیست. این یک فراخوان برای اقدام است.

لازم به ذکر است که مخاطبان در سراسر جهان، تحت تأثیر روایت قدرتمند این مستند قرار گرفته‌اند و بسیاری از آنها الهام گرفته‌اند تا تغییرات مثبتی در زندگی خود برای محافظت از سیاره ایجاد کنند.

در این اکران «سینمای علم» به تماشای فیلم مستند «یک زندگی در سیاره ما» خواهیم نشست. از همه اعضای محترم دانشگاه، بویژه دانشجویان عزیز دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، دعوت می‌شود در این اکران حضور داشته باشند.

دانشجویان سایر دانشگاه‌های استان و نیز دانش‌آموزان عزیز زنجانی نیز می‌توانند با تهیه بلیط در بخش «پیشخوان خدمات» وبسایت خانه علم، در این اکران به صورت رایگان حضور داشته باشند.

تاریخ اکران: یکشنبه 9 اردیبهشت 1403

مکان: سالن آمفی‌تئاتر خانه علم

زمان اکران: ساعت 18:00

صفحه فیلم در IMDb

این مطلب را به اشتراک بگذارید:

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها