امتیازدهی

عکاسی علمی زیر میکروسکوپ

در نگارخانه علم، منتخبی از برترین آلبوم‌های تصویری و تصاویر مفهومی علمی که توسط کادر اجرایی خانه علم دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان انتخاب شده است، به معرض نمایش گذاشته شده است.

در این مطلب، مجموعه‌ای از تصاویر باورنکردنی حاصل از عکسبرداری میکروسکوپی محققان مؤسسه مهندسی زیستی و نانوتکنولوژی استرالیا در دانشگاه کوئینزلند به نمایش در آمده است. این عکس‌های برای شرکت در مسابقه سالانه عکاسی هفته ملی علم گرفته شده‌اند. برای دیدن تصاویر در اندازه بزرگ بر روی آن‌ها کلیک کنید.

منبع: گاردین

ترجمه: کادر اجرایی خانه علم

نورون‌های هیپوکامپ نقش مهمی در شکل‌گیری حافظه دارند. در اینجا، نورون‌ها با اکتین مونومری و پلیمری و پروتئین فلورسانس سبز رنگ‌آمیزی شده‌اند.

عکس: Belal Shohayeb / AIBN

نه، شما در دنیای ماتریکس نیستید، فقط به دنیای باشکوه و فلورسنت میکروسیالات نگاه می‌کنید.

عکس: Raissa Teixeira / AIBN

آرایشی از نانوذرات سیلیسی.

عکس: Dan Cheng / AIBN

این ارگانوئید نخاع، توده‌ای یک ماهه از سلول‌ها یا بافت‌های مصنوعی است. تشکیل سیناپس اولیه بین نورون‌های حرکتی در تصویر قابل مشاهده است.

عکس: Sean Morrison / AIBN

میکروشکلات ساخته‌شده از آنزیم‌ها در زیر میکروسکوپ الکترونی روبشی.

عکس: Yilun Weng / AIBN

این موجود یک ارگانوئید روده‌ای است و توسط میکروسکوپ کانفوکال گرفته شده است، عملی که شامل استفاده از نور لیزر بسیار متمرکز است. اگر چشمک بزنید، می‌توانید به نوعی یک موتور سیکلت را در تصویر ببینید.

عکس: Jie Tang / AIBN

این دی اکسید تیتانیوم گل‌مانند، ساخته‌شده از ذرات ریز میله‌مانند، جایی در باغ‌های گیاه‌شناسی خواهد داشت؟!

عکس: Yusuf Valentino Kaneti / AIBN

از نزدیک یک کاسه قند؟ یا مجموعه‌ای از ذرات اکسید آهن پوشیده شده با نقره؟ نکته: آن را نخورید.

عکس: Javeria Bashir / AIBN

در زیر میکروسکوپ، می‌توانیم یک صندلی ردیف جلو و با دید خوب برای دیدن مراحل مختلف رشد جنین داشته باشیم. این اسلایدها توسط کامپیوترها به صورت دیجیتالی ترکیب شده‌اند.

عکس: Larry Cai / AIBN

این می تواند یک کره چشم باشد، یا حتی می تواند یک گل باشد! این در واقع سطح بالایی یک برگ خیار است که در زیر میکروسکوپ الکترونی روبشی دیده می‌شود.

عکس: Shangxu Jiang / AIBN

گورخرماهی در مرحله لاروی اساساً سیستم بینایی خود را هنگامی که در شب غیرفعال هستند خاموش می‌کنند. در این تصویر، محققان با استفاده از برچسب فلورسنت روی سوژه، کنتراست قابل توجهی در برابر تاریکی به آن داده‌اند.

عکس: Syed Aoun Ali / AIBN

این تصویر شبیه یک مزرعه پلکانی است که دیدن آن در چین عادی است. اما، در اینجا، ما شاهد یک چیز در مقیاس نانو هستیم! چه چیزی؟!

عکس: Jiakang You / AIBN

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها